Miego trūkumas yra vis dažniau pasitaikanti problema šiuolaikiniame pasaulyje, turinti daugybę neigiamų pasekmių organizmui ir sveikatai. Tuo tarpu me...
Visiems B-complex maisto papildams –25 % nuolaida 04 01-15 d.
Visiems B-complex maisto papildams –25 % nuolaida 04 01-15 d.
Miegas yra neišvengiama organizmo būsena, kurios metu vyksta regeneraciniai procesai: visi organai ilsisi, dėl to aktyviai atkuriamos jėgos, o dieną užpildyta trumpoji atmintis informaciją naktį palaipsniui perkelia į ilgąją atmintį. Tačiau dėl gyvenimo būdo, stresinių situacijų, netikros šviesos, naktinio darbo, senyvo amžiaus, laiko juostų pakeitimo ar tam tikrų medicininių kondicijų žmogaus miegas gali sutrikti: pasireikšti nemiga, paviršinis miegas, nuolatinis prabudinėjimas – tai tik keletas simptomų, kurie nusako, jog miego kokybei pagerinti reikia papildomos pagalbos.
Melatoninas yra natūralus hormonas, kuris kontroliuoja žmogaus cirkadinį ritmą, kitaip dar žinomą kaip vidinį laikrodį. Smegenyse esanti kankorėžinė liauka gamina melatoniną, kai kūnas yra veikiamas tamsos. Didėjant melatonino kiekiui organizme žmogus pradeda jausti ramybės būseną, mieguistumą. Melatoninas taip pat gali būti gaminamas ir sintetiniu būdu, kurį galima įsigyti kaip maisto papildą.
Tačiau dėl įvairių išorinių sąlygų kai kuriems žmonėms reikia papildomo melatonino kiekio, kuris padėtų reguliuoti sutrikusį miego laiką.
Žmonės dažniausiai naudoja melatoniną nemigai ir miego kokybės gerinimui, esant įvairioms gyvenimo sąlygoms ir išoriniams trikdžiams.
Tačiau melatoninas negali pakeisti gydytojo priežiūros/gydymo rekomendacijų, jei kenčiate nuo rimtų miego sutrikimų, tokių kaip obstrukcinė miego apnėja, narkolepsija ar ilgalaikė nemiga.
Melatoniną rekomenduojama vartoti 30–120 minučių prieš miegą, kadangi įprastai šio maisto papildo miegui kiekis kraujyje padidėja ir jis pradeda veikti po 30 minučių.
Tačiau kiekvieno žmogaus papildų įsisavinimo greičiai yra skirtingi, tad tikslingiausia atrasti individualiai sau geriausiai veikiantį laiko tarpą. Rekomenduojame pradžioje pavartoti melatonino 30 minučių iki miego ir stebėti kūno reakciją. Pagal tai, kiek laiko užtruks užmigti, gali tekti laiko tarpą padidinti (galite testuotis pridedant po 5-10 minučių). Tačiau atkreipiame dėmesį, jog melatonino nevartotumėt, jei jau esate mieguistas, nes taip galite sutrikdyti vidinį laikrodį ir sukelti mieguistumą dieną.
Jei atsakėte „TAIP“ ir kenčiate nuo aukščiau išvardintų simptomų, rekomenduojame išmėginti purškiamą maisto papildą miegui SMART WAY „Good sleep“, kuriame yra 1 mg melatonino.
Ką svarbu žinoti? Šis maisto papildas tinka veganams ar tiems, kurie netoleruoja laktozės, glitimo ar GMO. Papildo sudėtyje nėra dirbtinių dažiklių ar kvapiklių.
Vartojimas suaugusiems (jei kenčiate nuo miego sutrikimų): 1 kartą pasipurškite maisto papildo į burną (po liežuviu ar į vidinę skruosto pusę) kelias valandos prieš einant miegoti.
Vartojimas suaugusiems (jei keliaujate ir kenčiate nuo laiko juostų pakeitimo sindromo): teigiamas poveikis pasireiškia suvartojant ne mažiau kaip 0,5 mg melatonino prieš einant miegoti pirmą kelionės dieną ir kelias dienas po atvykimo į kelionės tikslo vietą.
1. https://www.nccih.nih.gov/health/melatonin-what-you-need-to-know
2. https://www.verywellhealth.com/how-to-take-melatonin-3015192
3. https://www.healthline.com/nutrition/melatonin#depression
4. https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/melatonin-for-sleep-does-it-work
5. https://www.medicalnewstoday.com/articles/232138#side-effects
6. https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-940/melatonin
Miego trūkumas yra vis dažniau pasitaikanti problema šiuolaikiniame pasaulyje, turinti daugybę neigiamų pasekmių organizmui ir sveikatai. Tuo tarpu me...
Miegas – vienas svarbiausių geros savijautos elementų. Tik kokybiškai išsimiegoję, būsime produktyvūs bei energingi, puikiai susitvarkysime su akademi...
Ne tik vasarą, bet ir rudenį galima tituluoti atostogų sezonu. Vieni lieka Lietuvoje ir mėgaujasi Baltijos jūros paplūdimiais, o kiti skrenda į šiltus...