Pradžia » Apie vitaminus ir mineralus » Kodėl nėštumo metu reikalinga geležis?
Apie vitaminus ir mineralus

Kodėl nėštumo metu reikalinga geležis?

Nėštumo metu moters organizmas patiria daugybę pokyčių, kurie padidina įvairių maistinių medžiagų poreikį. Viena iš svarbiausių maistinių medžiagų yra geležis, kuri atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį tiek motinai, tiek besivystančiam vaisiui.

Kraujo tūrio padidėjimas

Nėštumo metu moters kraujo tūris padidėja beveik 50%, kad būtų užtikrintas tinkamas deguonies ir maistinių medžiagų tiekimas vaisiui. Geležis yra būtina hemoglobino, kuris perneša deguonį kraujyje, gamybai. Pakankamas geležies kiekis kraujyje padeda išvengti su geležies trūkumu susijusių simptomų – nuovargio, silpnumo ir pan.

 

Vaisiaus vystymasis

Geležis yra esminė vaisiaus smegenų ir kitų organų vystymuisi. Geležies trūkumas gali apsunkinti nėštumą, lemti mažą gimimo svorį ir kitas problemas. Geležis padeda formuoti sveiką kraujo tiekimą vaisiui, užtikrinant optimalų deguonies ir maistinių medžiagų pernešimą.

Motinos sveikata

Geležies stokos anemija yra dažna problema nėštumo metu. Ši būklė gali sukelti ne tik nuovargį ir silpnumą, bet ir padidinti komplikacijų riziką gimdymo metu. Pakankamas geležies kiekis padeda išvengti šių problemų ir užtikrina, kad motinos organizmas galėtų efektyviai veikti padidėjusių poreikių sąlygomis.

Imuninė sistema

Geležis vaidina svarbų vaidmenį stiprinant imuninę sistemą. Nėštumo metu stipri imuninė sistema yra ypač svarbi, nes moteris yra jautresnė infekcijoms ir ligoms. Pakankamas geležies kiekis padeda organizmui kovoti su infekcijomis ir išlaikyti gerą sveikatą.

Geležies pasisavinimas

Geležies pasisavinimas gali būti pagerintas vartojant maistą, turtingą vitaminu C, kuris padeda organizmui geriau įsisavinti geležį iš augalinių šaltinių. Svarbu vengti geležies vartojimo kartu su pieno produktais, kava ar arbata, nes jie mažina geležies pasisavinimą.

Geležis yra be galo svarbus mineralas nėštumo metu, reikalingas tiek motinai, tiek vaisiui. Pakankamas geležies kiekis užtikrina sveiką vaisiaus vystymąsi, padeda išvengti anemijos ir stiprina imuninę sistemą. Nors geriausia gauti geležį iš įvairios ir subalansuotos mitybos, kai kuriais atvejais gali būti reikalingi papildai, kad būtų patenkinti padidėję poreikiai. Nėštumo laikotarpis – ypatingas, leidžiantis sustoti ir daugiau dėmesio skirti sau. Rūpinkitės savimi, konsultuokitės su gydytoju, klausykite jo rekomendacijų, kad užtikrintumėte sklandžią nėštumo eigą ir išvengtumėte vitaminų ir mineralų trūkumo sukeliamų komplikacijų.

Literatūros sąrašas

  1. Mayo Clinic. (2021). Iron deficiency anemia.
  2. National Institutes of Health. (2020). Iron: Fact Sheet for Health Professionals.
  3. World Health Organization. (2016). WHO recommendations on antenatal care for a positive pregnancy experience.
  4. Centers for Disease Control and Prevention. (2020). Recommendations to Prevent and Control Iron Deficiency in the United States.
  5. Harvard T.H. Chan School of Public Health. (2021). The Nutrition Source: Iron.
  6. Office on Women’s Health, U.S. Department of Health and Human Services. (2019). Iron-deficiency anemia.
  7. American Pregnancy Association. (2020). Iron in Pregnancy.
0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę
      Panaudoti kuponą